TÉMATICKÉ EVENTY

Přemýšlíte, jakým způsobem připravit a ozvláštnit váš večírek nebo ples? Inspirujme se historií hudebních a společenských stylů, které dotvářely specifickou atmosféru a jedinečnost doby. Ve 20. století prošla populární hudba dramatickým vývojem a zanechala mnoho legend, na které bude vzpomínat ještě mnoho generací. Proč si některé z nich nepřipomenout?  Víme, jak atraktivně daná témata zpracovat!

20. – 30. léta

Připravíme pro vás salónní párty ve stylu bouřlivých 20.-30. let. Černobílá éra New Orleánského jazzu, doba prohibice, gangsterských válek, módy „psích deček“ a pruhovaných obleků inspirovala filmy Někdo to rád horké a Velký Gatsby. Je to rovněž čas zrodu československých prvorepublikových tančíren ve filmu Kristián nebo tmavomodrá atmosféra Osvobozeného divadla s hudbou Jaroslava Ježka. Součástí akce může být i přehlídka dobového spodního prádla i taneční vystoupení, spojené s výukou originálních tanců, jako je shimmy a charleston.

40. léta

Swing éra – salónní akce, evokující vznik swingu přelomu 30. a 40. let 20. století, módu velkých jazzových kapel v čele s Glenn Miller orchestra a náladu filmu Zasněžená romance. Předválečné Československo, to je slavná doba orchestru R. A. Dvorského a Karla Vlacha, filmu Hotel Modrá hvězda a také atmosféra prvorepublikových Četnických humoresek. Herecké ikony Adina Mandlová, Zita Kabátová i Oldřich Nový jsou skvělou módní inspirací pro návštěvníky akce, kterou vám připravíme na míru, včetně originálních hudebních aranžmá, tanečních ukázek i módní přehlídky.

50. léta

Prožijte atmosféru padesátých  let, dobu nástupu fenoménu Rock ´n´ roll. Elvis Presley, Bill Haley a Chuck Berry. Ale také  nových módních ikon Marylin Monroe, Audrey Hepburn i Grace Kelly. V hudbě divoká revolta proti éře uhlazených swingových orchestrů, v oblékání dominance puntíků, proužků, širokých sukní a výrazného líčení. Inspirace filmy Pomáda a Šakalí léta, Prázdniny v Římě, či Opojný život.

60. léta

Šedesátá léta zahájila revoluci v hudbě, v oblékání, tanci i svobodě projevu. Zažijte na své společenské akci dřevní zvuk big beatu – Beatles, Rolling Stones, ale také kapely Olympic, Petra Nováka nebo atmosféru zlatých let divadla Semafor. Inspirujte se filmy Perný den, Rebelové, Starci na chmelu. Připomeňte si módní fenomén minisukní, velkých slunečních brýlí, květinových vzorů, či eleganci módních ikon Jacqueline Kennedyové, Brigitte Bardot i Jany Brejchové.  Šestou dekádu minulého století charakterizuje i legendární Woodstock – zrod květinových Hippies a hudby Carlose Santany, The Doors, Janis Joplin, Jimmyho Hendrixe a Joe Cockera.

70. léta

Toužíte prožít horečku sobotní noci s Johnem Travoltou a kapelou Bee Gees? Zažít nástup disco stylu Boney M, Glorie Gaynor či popových ikon ABBA a Queen? Připomenout si slavnou éru Karla Gotta a dalších československých pěveckých hvězd? Naplánujte společně s námi vzpomínkovou retro party 70. let, dobu riflových a tesilových kalhot do zvonu, dlouhých límců u vypasovaných dederonových košil a filmu Saturday night fever, muzikálů Jesus Christ Superstar, či Noc na Karlštejně.

80. léta

Vzpomínejte na Discopříběh, Bony a klid, na taneční trháky Flashdance, Hříšný tanec a Xanadu. To vše v laclových kalhotách, mrkváčích s bílými ponožkami a mokasíny. V mikinách či plátěných halenkách. Tato doba také přála italskému popu. Ricchi E Poveri, Al Bano & Romina Power, či Toto Cutugno.

„Ostrý obraz a dobrý zvuk!“